FLOATARGET SIMPLE, FLOATARGET DOUBLE

Jedná se o systémy strukturálního zasklení používající různé druhy skel a kování.

Tyto systémy jsou ideálním řešení pro architekty usilující o dosažení maximálního odlehčení konstrukce a vysoké světelné prostupnosti fasády.

 

Základní princip je jednoduchý – do tabule skla jsou vyvrtány otvory, kterými jsou skleněné tabule pomocí speciálně navrženého nerezového kování připevněny na nosnou konstrukci. Spoje mezi tabulemi jsou utěsněny.

 

Použití těchto systémů umožňuje ochranu interiérů před klimatickými vlivy i v případě velkých zasklených ploch, které zajišťují kontakt s okolím prostředím. Lehká transparentní konstrukce stěny vytvořená bodově uchyceným strukturálním zasklením odhaluje prvky vnitřní nosné konstrukce a dává budovám ligh-tech vzhled.

 

Uvedené systémy používají speciálně upravená skla splňují nejvyšší kvalitativní požadavky na opracování. Také speciální technologie tvrzení zvyšuje mechanickou odolnost skla, což je pro systémy tohoto typu nezbytné.

 

Podpůrná (nosná) konstrukce těchto fasád bývá ocelová, nerezová rámová i příhradová z válcovaných profilů, trubek nebo lan, případně skleněná, doplněná nerezovými spojovacími prvky.

Tabule skla fasády jsou k podpůrné konstrukci připevněny vždy pomocí nerezových kloubových spojů. Tento pružný závěsný systém umožňuje přenos zatížení větrem, sněhem i zatížení vlivem změny teploty.

Kloubové uložen na podporujících spiderech je celé vyrobeno z vysokopevnostní nerezavějící oceli. Povrchová úprava leštěním doplňuje celkový efekt konstrukce.

 

FLOATARGET SIMPLE i DOUBLE se rychle instalují, jsou přizpůsobitelné a perfektně se adaptují na požadavky každého projektu.

 

Při vývoji těchto systémů bylo vynaloženo velké úsilí na hlediska údržby a bezpečnosti konstrukce. V souladu s tím se striktně řídíme principy oddělení zatížení na různých konstrukčních prvcích fasády.

 

Testováním komponentů systémů byly pověřeny známé, nezávislé laboratoře. Mechanická pevnost skla pro tyto systémy i kování byly testovány nezávisle na sobě a také jako celek.

 

Systémy jsou určeny pro exteriérové i interiérové aplikace. Ideální jsou pro vertikální a šikmé stěny, aplikují se ovšem i v horizontální poloze.

Použití především pro fasády, pasáže, atria, výstavní a prodejní plochy, skleněné střechy,markýzy, světlíky, dělící příčky, zábradlí atd.

 

K dispozici je i kombinovaný systém, který spojuje fasády typu FLOATARGET s příčnými skleněnými nosníky,což umožňuje vytvořit zcela transparentní podpůrnou konstrukci.

Dalším vyvinutým Target systémem je strukturální odvětrávaná fasáda se smaltovaným neprůhledným barevným sklem (používaném v lesklém i matném provedení) na nosné konstrukci s kloubovými závěsy.

Pro konstrukce těchto fasád se používají tvrzená i vrstvená skla s čirou, matnou i barevnou PVB fólií, pro systém Double izolační dvojskla – vždy s tvrzenými i vrstvenými skly.

K použití jsou čirá skla, skla probarvená ve hmotě, reflexní skla, skla s potiskem atd.

 

Podtypem systému Double je Double R, což je inovativní typ zasklení izolačními dvojskly, u něhož je tlak vzduchu vně konstrukce vždy stejný jako tlak uvnitř izolačního dvojskla a to díky speciálním otvorům, jejichž prostřednictvím může sklo „dýchat“. Důsledkem toho je, že skla FLOATARGET DOUBLE R jsou imunní vůči kolísání vnitřního tlaku a zůstávají vždy plochá. Výhodou tohoto systému je možnost použití větších tabulí skla. Tento systém je určen pouze pro vertikální aplikace.

Posledním a nejnovějším reprezentantem řady TARGET je kombinace skla, kovu a dřeva, která výtvarně posouvá systém do zcela nové dimenze originality a elegance. Nosná konstrukce se skládá z dřevěných nosníků ve spojení s nerezovými leštěnými prvky, zajišťujícími tuhost konstrukce. Ve spojení s čirým sklem je zvýšena transparence a lehkost fasády a lepší splynutí architektury díla s okolím.

1/4